Інклюзія та доступність

В зв’язку з тим, що ДПТНЗ «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту» переважна більшість професій, за якими здійснюється підготовка, це професії залізничного спрямування. Відповідно до освітньо – кваліфікаційних характеристик Державних стандартів, за якими здійснюється підготовка кваліфікованих робітників, не передбачено навчання за професіями залізничного спрямування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Адміністрацією закладу був розроблений та затверджений «План заходів ДПТНЗ «Козятинське МВПУЗТ»  щодо забезпечення доступності будівель, приміщень і прибудинкової території для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення». Відповідно до розробленого плану в  навчальному закладі створені умови для забезпечення доступності до навчальних приміщень, зокрема безперешкодний доступ до будівлі, для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

На сьогодні для вище зазначених категорій створено умови для доступу до навчальних приміщень: вхід обладнаний підйомником, на вході є кнопка виклику чергового, призначена особа для супроводу особи з інвалідністю та інших маломобільних груп. Забезпечено умови безперешкодного і зручного пересування маломобільних  груп населення по навчальному приміщенню, створені умови доступності до навчальних аудиторій та об’єктів інфраструктури відповідно до нових державних будівельних норм, правил і стандартів (ДБН В.2.2-3:2018 для закладів освіти).

Об’єкти, доступні для осіб з інвалідністю, не обмежують умови життєдіяльності на умови здійснення освітнього процесу інших груп населення, а також ефективність експлуатації будівлі.