ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
ДПТНЗ «КОЗЯТИНСЬКЕ МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ»
Ці Правила розповсюджуються на всіх здобувачів освіти в закладі освіти і є обов’язковими для виконання на всій території ДПТНЗ «Козятинське МВПУЗТ», а також під час усіх заходів, що проводяться закладом освіти.
ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ
- Дисципліна і порядок у закладі освіти підтримуються на основі поваги людської гідності здобувачів освіти, педагогів та інших працівників закладу освіти.
- Застосування методів психологічного й фізичного насильства по відношенню до оточуючих не допускається.
- Правила поведінки здобувачів освіти базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті ДПТНЗ «Козятинське МВПУЗТ»
- Не можна приносити на територію закладу з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.
- Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
- Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) залишати заклад освіти в урочний час.
- У разі пропуску занять до 3-х днів здобувач освіти зобов’язаний пред’явити класному керівнику, майстру виробничого навчання довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів здобувач освіти зобов’язаний представити довідку з медичної установи. Якщо здобувач освіти неспроможний відвідувати заклад освіти в будь-який день через хворобу або за будь-яких інших причин з відома батьків, необхідно надати відповідну заяву від батьків перед початком навчального дня.
- У разі пропусків 10 навчальних днів без поважної причини, справа дитини передається на розгляд до Служби у справах дітей, відповідно до місця реєстрації дитини.
- Поза закладом освіти здобувачі освіти поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім’я закладу освіти.
- Здобувачі освіти повинні виконувати Статут закладу освіти, сумлінно вчитися, дбайливо ставитися до майна, поважати честь і гідність інших учнів та працівників закладу освіти й дотримуватись внутрішнього розпорядку:
- дотримуватися розкладу занять (уроків, факультативів), не запізнюватися й не пропускати заняття без поважних причин;
- дотримуватись чистоти в закладі освіти та прилеглій території;
- берегти будівлю закладу освіти, обладнання, майно;
- дбайливо ставитися до результатів праці інших людей і надавати посильну допомогу в прибиранні приміщень, прилеглої території закладу освіти під час чергування по закладу освіти;
- підтримувати порядок і чистоту в приміщеннях закладу освіти: їдальні, буфеті, актовій та спортивній залах, роздягальнях, туалеті та ін.;
- приділяти належну увагу своєму здоров’ю й здоров’ю оточуючих;
- брати участь у колективних творчих заходах групи й закладу освіти;
- приходити до закладу освіти завчасно, за 10-15 хвилин до початку занять, чистими й охайними, знімати в гардеробі верхній одяг, займати своє робоче місце й готувати все необхідне навчальне приладдя до уроку за розкладом.
- Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі належить здати черговому, який знаходиться на першому поверсі закладу освіти, черговому викладачу, класному керівнику, майстру виробничого навчання або адміністрації закладу.
- До здобувачів освіти, які привласнили чужі особисті речі, будуть застосовані дисциплінарні стягнення.
- Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки здобувачів освіти в закладі освіти та за його межами. Заклад освіти категорично засуджує подібні спроби приниження, підпорядкування або маніпулювання людьми.
- На уроках не дозволяється жувати жувальну гумку, вживати їжу чи напої, користуватися мобільним телефоном (грати, розмовляти, включати звук дзвінка) та навушниками.
- Здобувач освіти зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені навчальною програмою.
- Здобувач освіти зобов’язаний приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.
- На території закладу освіти заборонені будь-які фінансові операції між учнями. Виключення складають училищні економічні та благодійні проєкти.
ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ
1. Кожен викладач, майстер виробничого навчання визначає правила поведінки учнів на своїх заняттях; ці правила не повинні принижувати гідність здобувача освіти й суперечити Статуту ДПТНЗ «Козятинське МВПУЗТ».
2. Здобувачі освіти входять до навчального кабінету (майстерні, лабораторії) за дзвоником. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
2. Коли педагог входить до навчального кабінету (майстерні, лабораторії), здобувачі освіти підводяться, вітаючи його. Так само здобувачі освіти вітають будь-якого дорослого, який увійшов до навчального кабінету (майстерні, лабораторії) під час занять, окрім уроків, коли здобувачі освіти працюють за комп’ютером, та уроків виробничого навчання, коли здобувачі освіти працюють з інструментами.
3. Під час уроку не можна ходити по навчальному кабінету (майстерні, лабораторії) без дозволу викладача, майстра виробничого навчання, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми і іншими справами, що не стосуються уроку.
4. Кожен здобувач освіти відповідає за збереження санітарного стану та майна на своєму робочому місці.
5. Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з навчального кабінету (майстерні, лабораторії), то він повинен попросити дозволу у педагога.
6. Здобувач освіти на уроці зобов’язаний виконувати освітньо-дисциплінарні вимоги викладача, майстра виробничого навчання.
7. Мобільним телефоном дозволяється користуватися тільки у випадках, визначених викладачем, майстром виробничого навчання і пов’язаних з освітнім процесом. На контрольні, самостійні роботи або за вимогою викладача, майстра виробничого навчання мобільні телефони складаються здобувачами освіти у спеціально відведені ящики.
8. Здобувачі освіти несуть відповідальність за зберігання власних мобільних телефонів та інших персональних гаджетів.
9. Якщо здобувач освіти хоче поставити питання викладачу, майстру виробничого навчання або відповісти на питання викладача, майстра виробничого навчання, він піднімає руку.
10. На уроці здобувач освіти має право ставити питання викладачу, майстру виробничого навчання, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
11. На уроки фізичної культури здобувачі освіти приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу викладача в спортивну залу здобувачам освіти входити забороняється. Здобувачі освіти, звільнені від занять фізкультурою, обов’язково присутні в залі, переодягнені в спортивну форму
12. Для лабораторних занять з предметів «Хімія», «Фізика» необхідно мати лабораторний халат. Здобувачі освіти без халатів не допускаються до виконання лабораторних робіт з хімії, фізики.
13. Для уроків виробничого навчання необхідно мати спеціальний одяг відповідно до професії. Здобувачі освіти без спеціального одягу не допускаються до виконання навчально-виробничих робіт з виробничого навчання.
14. Здобувач освіти має право в коректній формі відстоювати свої погляди і переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.
15. Здобувачі освіти зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після них.
16. На уроках здобувачі освіти мають право користуватися училищним інвентарем, ставитися до нього дбайливо й акуратно. Після заняття повертати його педагогу.
ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ УРОКІВ
- Під час перерви здобувач освіти зобов’язаний:
- навести чистоту й порядок на своєму робочому місці;
- вийти з навчального кабінету (майстерні, лабораторії), якщо попросить викладач, майстер виробничого навчання;
- підкорятися вимогам чергового викладача по поверху, чергового майстра, чергового учня;
- при зустрічі з викладачами, майстрами виробничого навчання, іншими працівниками, батьками, дорослими відвідувачами закладу освіти здобувачі освіти вітаються і звільняють дорогу;
- по сходах, коридорах ходити тільки по правій стороні.
2. Час перерви – особистий час кожного здобувача освіти. Він може його проводити по своєму розумінню, проте не повинен заважати іншим.
3. Чергова група допомагає викладачам, майстрам виробничого навчання, які чергують, стежити за дотриманням дисципліни під час перерви.
4. Під час перерви здобувачі освіти можуть вільно переміщуватися по закладу освіти, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня, фізична і хімічна лабораторія)..
5. На перервах здобувачі освіти можуть звернутися до свого класного керівника, майстра виробничого навчання, чергового адміністратора та адміністрації закладу за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.
Здобувачам освіти забороняється:
- під час перерв бігати по коридорах закладу, по сходах, поблизу віконних отворів та інших місцях, не пристосованих для ігор;
- залишати територію закладу задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед здобувачів освіти. штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу;
- у закладі та на території категорично забороняється розпивання алкогольних напоїв, паління та вживання наркотичних речовин;
- категорично забороняється самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях;
- приносити зброю ( у т.ч. ножі), вибухові, вогненебезпечні речовини, алкогольні напої, цигарки, наркотики та інші одурманюючі засоби;
- запізнюватись на заняття;
- вчиняти залякування, знущання, приниження особистості, дискримінацію за національною або расовою ознакою на адресу всіх учасників освітнього процесу
ВИМОГИ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
1. У ДПТНЗ «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту» встановлений офіційно-діловий дрес-код. Дівчатам бажано дотримуватися його вимог у зачісці, макіяжі й манікюрі, а також прикрасах. Висота підборів не має перевищувати 5 см.
2. Необхідно мати охайний вигляд. Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану господаря до самого себе і суспільства.
3. Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас на заняття.
4. Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.
5. Знаходитися в закладі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.
6. На урочисті загальноучилищні заходи здобувачі освіти приходять у святковій формі.
7. На вечори, концерти здобувачі освіти вибирають одяг по рекомендації батьків і на свій розсуд.
ЧЕРГОВИЙ ПО ГРУПІ І ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
1. Черговий по групі здобувач освіти під час перерви має перевірити навчальний кабінет (майстерню, лабораторію), підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті (майстерні, лабораторії).
2. Черговий здобувач освіти має право зробити зауваження іншим здобувачам освіти щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті (майстерні, лабораторії).
3. Чергова група по закладу має приступити до чергування за 30 хв. до початку занять. Чергування групи у закладі триває один робочий день (з 8.00 до 15.00) відповідно до графіка чергувань на місяць.
4. Чергова група по закладу здійснює чергування згідно з обов’язками чергової групи, затвердженими на початку навчального року.
5. Чергові здобувачі освіти надають допомогу черговому адміністратору і черговому викладачу, майстру виробничого навчання у здійсненні контролю за чистотою, порядком у закладі, за виконанням всіма здобувачами освіти цих правил.
6. Чергові здобувачі освіти носять відповідний бейдж на одязі.
7. Протягом усього чергування групи ведеться «Журнал чергування», до якого записуються зауваження, побажання та ін. (прізвища тих, хто запізнився чи порушує дисципліну, прізвища, ім’я, по батькові відвідувачів тощо).
ПОВЕДІНКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ У ЇДАЛЬНІ
1. Під час харчування в їдальні належить дотримуватися правил етикету.
2. Здобувачі освіти повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.
3. Здобувачі освіти приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.
4. Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
5. Здобувачі освіти самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі, ставлять на місце стільці.
6. Учні, які чергують у їдальні, допомагають персоналу накривати столи, прибирати посуд, витирають столи, розставляють на місце стільці.
6. Здобувачі освіти дбайливо ставляться до майна їдальні.
7. Забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.
Правила користування бібліотекою:
1. Підручники обгорнути спеціальною обкладинкою.
2. Не загинати сторінки підручника, користуватися закладкою.
3. Не закладати в підручник ручку або олівець: від цього псується книжка.
4. Не писати й не малювати в підручниках: це суспільна власність.
5. Не брати підручник брудними руками й не читати його під час приймання їжі.
6. Класти підручник тільки на чистий стіл або парту.
7. За втрачену або зіпсовану книгу принести заміну або відшкодувати згідно з чинним законодавством.
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
Незначні порушення
Незначні порушення – це ті, які не несуть небезпеки для життя і здоров’я, але негативно впливають на атмосферу в групі: порушення правил поведінки, знущання, дражніння, приниження, глузування, ненормативна лексика, жбурляння предметами, грубість, агресивна поведінка, неповага, обман, фальсифікація, плагіат, зухвала поведінка, опір педагогам, нецільове використання електроніки, комп’ютерів, Інтернету, публічний показ прихильності, зневага обов’язків здобувачів освіти, недотримання правил безпеки.
Можливі наслідки незначних порушень:
- Навчання відповідальності за свої дії.
- Навчання альтернативному вибору, який матиме позитивні результати.
- Написання пояснювальної записки.
- Витримка часу.
- Виховна розмова з класним керівником, майстром виробничого навчання.
- Написання листа вибачення.
- Затримання після занять.
- Спілкування з батьками по телефону, листуванням або персональна зустріч.
- Консультація училищного практичного психолога.
- Зустріч здобувача освіти з директором.
Значні порушення
До таких відносяться: залякування (у тому числі в інтернеті), загроза інформаційній безпеці закладу та його інформаційно-комунікаційній системі, загроза фізичним насильством, заподіяння шкоди іншим у результаті бійки, дискримінація, расизм, сексизм, загроза насильства сексуального характеру, паління, наявність або вживання алкоголю або наркотиків, крадіжки, грабунки, вимагання, вандалізм, загроза заподіяння шкоди, володіння порнографічними матеріалами, володіння зброєю або копією зброї та інші серйозні порушення.
Можливі наслідки значних правопорушень:
- Негайна персональна зустріч із батьками.
- Укладання із здобувачем освіти поведінкового контракту.
- Відшкодування збитку училищного майна.
- Передача справи на розгляд відповідних органів влади (поліція, прокуратура).