Міжнародна співпраця

Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту – навчальний заклад з давньою історією та великим досвідом міжнародного співробітництва.  Для залучення молоді до участі в європейських ініціативах, інтеграції у європейський простір ведеться потужна  міжнародна співпраця з навчальними закладами Європи.

З метою входження навчального закладу в європейській освітній простір 25 жовтня 2002 р. була укладена угода між професійно-технічним залізничним училищем м. Тренчин (Словакія) та Козятинським міжрегіональним вищим професійним училищем залізничного транспорту, завдяки якій наш навчальний заклад став учасником Міжнародної Асоціації на “Освіта без кордонів”, участь в якій беруть залізничні училища з 15-ти країн світу – Німеччини, Бельгії, Нідерландів, Естонії, Польщі, Угорщини, Іспанії, Португалії, Хорватії, Люксембургу, Чехії , Словаччини.

У 2006 році в м. Тренчин (Словакія) під час проведення Міжнародного молодіжного форуму була підписана угода між представниками 10 країн світу щодо розвитку співпраці та ідей нової Європи без кордонів, заснованих на глибоких людських взаємовідносинах і національному взаєморозумінні. Також на форумі прийнято рішення про Сертифікацію нашого училища, з метою отримання учнями разом із дипломом Сертифікату міжнародного зразка, який давав би їм право вільного працевлаштування і в Україні , і за її межами.

В рамках Асоціації «Освіта без кордонів» у 2011 році у м. Сілламає (Естонія) була укладена угода про співпрацю між навчальними закладами Естонії, Німеччини, Словаччини. А у  2012 році укладена  угода із Технікумом зв’язку та комунікацій ім. І. Сегельського у м. Познань (Польща).

У 2015 році  у м. Познань (Польща) була підписана угода, яка стала новим кроком у розвитку міжнародної співпраці Козятинського училища.  До співдружності навчальних закладів ще долучилися Бєльцький технічний коледж залізничного транспорту (Молдова) та Вільнюське училище залізничного транспорту та комерційних послуг (Литва). А у 2017 році до міжнародної співдружності долучилися навчальні заклади з Грузії – Загальноосвітня школа «Орнаті» (м. Зестафоні) та Даугавпільсий професійний коледж (Латвія).

В результаті такої співпраці учні проходили стажування у навчальних закладах Словаччини та Польщі,  брали  участь  у міжнародних турнірах з міні-футболу (м. Тренчин, Словакія), з волейболу (м. Даугавпілс, Латвія), у міжнародних олімпіадах з інформаційних технологій (м. Познань, Польща, м. Таллінн, Естонія ), у олімпіадах з англійської мови, географії (м. Тренчин, Словакія), у фаховому  конкурсі з професії «Помічник машиніста тепловоза» (м. Вільнюс, Литва).

У випускників Козятинського училища є можливість  отримати міжнародний сертифікат ІЕS. Власник такого сертифікату має перевагу на ринку праці та більші шанси на працевлаштування.  Він видається англійською та державною мовами, тому його можна застосовувати як за кордоном так і в Україні на підприємствах та організаціях з іноземним капіталовкладенням.

Усі власники сертифікатів IES зареєстровані у загальноєвропейській базі даних. Можливість отримати Сертифікат  IES сприяє особистісному і професійному розвитку учнів, підвищує їх професійну мобільність, дає право займати вакансії і можливість реалізувати себе  міжнародному ринку праці, а це не тільки збільшує попит на наших випускників, а й збільшує рейтинг Козятинського училища на світовому освітньому просторі.

На перспективу ми плануємо продовжувати та розвивати нашу співпрацю.

Посилання на інші сторінки