Історія училища
В липні 1870 року було завершено прокладання колії від ст. Козятин до ст. Бердичів. Одночасно будувалось і робітниче селище, яке разом із станцією, перейняло назву від сусіднього села Козятин. 7 липня 1874 року селище Козятин було віднесено до категорій містечок Бердичівського повіту Київської губернії. Це і стало його офіційним днем народження.
У залізничному відношенні Козятин є дуже важливим центром; тут знаходяться основне депо і центр управління дільниці тяги, який за протяжністю рейкових колій, що входять до нього, більше багатьох самостійних залізниць; із залізничних споруд заслуговують уваги система механічної централізації стрілок, що зосереджена у дев’яти високих баштах. З 1888 по 1890 р.р. були побудовані електростанції, ремонтні майстерні, служби рухомого складу.
Робота на залізниці вимагала підготовки досвідченого та кваліфікованого спеціалістів. Значна кількість осіб, що займались однією справою, пов’язаних одними інтересами, спільними потребами викликали появу в Козятині залізничного народного училища. Училище відкрили у 1878 році і спочатку воно було однокласним. В „Памятной книжке Киевского ученого округа” записано: „Казатинское, основано в 1878 г., помещается при железнодорожной станции и содержится на счет Юго-западных железных дорог…». Директором училища був Григорій Василевський.
Але бажаючих поступити було багато, особливо серед дітей залізничників. Тому прийшлось відкрити паралельні класи. З 1895 року училище стало двокласним. Навчання було організовано з урахуванням вимог виробництва. Протягом навчального курсу учням викладались: математика – тільки елементарна геометрія, арифметика, креслення. Були курси з фізики, механіки, з обробки деревини і т.д. Спеціальні предмети мали описово-експлуатаційний характер. Предметами були паровоз, будівельне мистецтво. Значна частина часу відводилось практичним заняттям. В майстернях у центрі уваги були всі види основних ремесел: столярне з токарним по дереву, кузнечне, слюсарне. Учні часто бували в депо, механічних майстернях, на дільницях колій та приймали досвід робітників. Літом в училищі організовувались практичні заняття. В середньому учбовий заклад щорічно закінчувало 30-40 чоловік.
НаказомМіністерства освіти і науки України № 495 від 30.08.2002 р. професійно-технічне училище №17 м. Козятина з 1 вересня 2002 року реорганізовано у Козятинське вище професійне училище залізничного транспорту.
Наказом Міністерства освіти і науки Козятинське вище професійне училище залізничного транспорту реорганізовано у державний професійно – технічний навчальний заклад «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту».
А серпні 2008року Державний професійно – технічний навчальний заклад «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту» пройшло процедуру сертифікації компанією Education Society Ltd, London у Міжнародному центрі сертифікації з 12 професій, чим забезпечило місце нашого навчального закладу на міжнародному ринку праці за дванадцятибальною IES шкалою. Тепер випускники училища – власники міжнародних Сертифікатів IES – мають порівняно з конкурентами на українському та світовому ринку праці перевагу та більші шанси отримати роботу. Даний Сертифікат можна отримати на 14 іноземних мовах відповідно до обраної для працевлаштування країни.
Козятинське МВПУЗТ стало одним із базових навчальних закладів у Вінницькій області для вивчення передового досвіту впровадження інновацій в навчальний процес. З ініціативи інших залізничних училищ України було створено і зареєстровано (Свідоцтво серія АОО №700315 від 03.10.2008р.) на базі нашого навчального закладу Асоціацію державних закладів профтехосвіти України залізничного профілю для об’єднання творчих зусиль з підготовки кваліфікованих робітників для підприємств Укрзалізниці, використовуючи інноваційні проекти, електронні засоби навчання; впровадження позитивного вітчизняного та зарубіжного досвіду в організацію навчально – виробничого процесу.
Голова Асоціації – директор нашого училища Стецюк Андрій Олексійович. До складу Асоціації увійшли 14 залізничних училищ, а саме: державний професійно – технічний навчальний заклад «Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту», Сімферопольське вище професійне училище залізничного транспорту, Жмеринське вище професійне училище залізничного транспорту, Дніпропетровський професійний залізничний ліцей, Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту, Здолбунівський професійний ліцей залізничного транспорту, Знам’янське професійно – технічне училище №12, Київське професійне технічне училище залізничного транспорту, Люботинський професійний ліцей залізничного транспорту, Мелітопольський професійний ліцей транспорту, Полтавський професійний ліцей транспорту, Чернівецьке професійно – технічне училище №14, Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту, Ясинуватський професійний ліцей залізничного транспорту.